Stačí malá nepozornost a průšvih je na světě. Počítáte s tím?

Ač si hodně lidí řekne, že to, či ono se mu nemůže stát, život a náhoda to často umí zařídit jinak. Nepříjemně. Pojištění majetku je ovšem věc, která by neměla být vlastníkům nemovitostí lhostejná. Stát se může opravdu cokoliv, a někdy k tomu stačí jen okamžik.

Stačí malá nepozornost a průšvih je na světě. Počítáte s tím?

Silvestrovská zábava a tisícové škody

Vítání příchodu nového roku je obecně jedno z nejrizikovějších období. Silvestrovská noc je tradičně provázená bujarými oslavami, při kterých nechybí nejrůznější pyrotechnika. Ta se ovšem často vymyká kontrole, a mimo vážných zranění může způsobit i nemalé škody na majetku. Někdy tomu stačí opravdu málo, třeba jen špatně namířená světlice, která místo v poli přistane ve vaší zahradě, kde nadělá pořádnou paseku.

Hodně muziky za málo peněz

Právě pojištění majetku a odpovědnosti může pomoci takové situace zvládnout bez větších finančních záseků. Stačí, aby světlice přistála do vzrostlé zeleně, a kouká z toho průšvih za několik desítek tisíc korun, nemluvě o menší vizuální katastrofě. Svou nemovitost proto ošetřete vhodným pojištěním, které vás ročně nevyjde na víc než pár tisíc korun. V případě problémů však dokáže pokrýt rozsáhlé majetkové škody. Týká se jak soukromých, tak komerčních objektů.

Převezměte odpovědnost za svou nedbalost

Ocitnout se však můžete i v roli viníka. Pokud to budete právě vy, kdo sousedovi třeba již zmíněnou špatně trefenou světlicí zlikviduje záhony, postavte se tomu čelem. V té chvíli se v duchu stokrát pochválíte za to, že jste neopomněl na pojištění odpovědnosti za škodu, které vás do velké míry odbřemení od finančních výdejů spojených se sanováním napáchaných škod. Stejně jako u pojištění majetku se budete podílet sjednanou spoluúčastí, která je však v naprosté většině případů více méně symbolická.

Pokud uvažujte o pojištění, nechte si zpracovat nabídky od odborníků. Lehce si je srovnáte a vyberete pro sebe tu nejvhodnější.

Přehled všech článků

Archiv článků

27. 03. 20 Stačí malá nepozornost a průšvih je na světě. Počítáte s tím?

26. 04. 18 Exkluzivní smlouvu, či jednat s více RK?

09. 04. 18 Jak přestavovat byt?

16. 03. 18 Přehledné vyhledávání nemovitostí v Jihomoravském kraji

Jižní Morava patří mezi nejoblíbenější turistické lokality v České republice. S velkou oblibou ji navštěvují rodinky s dětmi i celé skupinky turistů. Navštívit zde můžete Lednicko-Valtický areál, Valtice, Mikulov i známé Brno se zoologickou zahradou. Pokud se chystáte na výlet či dovolenou na Moravu, ubytování si rezervujte zde: ubytování Jižní Morava. Pokud jste velká skupinka a chcete si rezervovat chatu nebo chalupu, podívejte na stránku: chaty a chalupy, kde najdete nabídku chat a chalup nejrůznějšího druhu.

Prodej, montáž a servis kotlů na tuhá paliva značky Viadrus EkoKomfort a EkoPerfekt.

Je pro vás prodej bytů Praha aktuální téma? Prohlédněte si nabídku bytů od FINEPU.

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

Vinařský kraj s velkou nabídkou výletů - tak se vyznačuje ubytování Jižní Morava. Oblíbený ubytovací portál Hauzi.cz Vám nabízí ubytování za skvělé ceny, které si dohodnete přímo s ubytovatelem.

-->